15.11.2020

"Το νόημα της νηστείας" - 1η/16.11.2020 Συνάντηση στο πλαίσιο του επιμορφωτικού προγράμματος "Θεολογία και Κοινωνία"

Το πρόγραμμα διεξάγεται εξ αποστάσεως, προβλέπεται η χορήγηση βεβαιώσεων παρακολούθησης.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε στο επιμορφωτικό πρόγραμμα με τίτλο: «Θεολογία και Κοινωνία», μια πρωτοβουλία των Προγραμμάτων Μεταπτυχιακών και Διδακτορικών Σπουδών του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών.

Η πρώτη συνάντηση του επιμορφωτικού προγράμματος «Θεολογία και Κοινωνία» θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 16 Νοεμβρίου 2020, ώρα 17:00-19:00, με θέμα:

«Τ Ο  Ν Ο Η Μ Α  Τ Η Σ  Ν Η Σ Τ Ε Ι Α Σ»

και εισηγητή τον

ΑΠΟΣΤΟΛΟ Β. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗ
Ομότιμο Καθηγητή και πρ. Κοσμήτορα της Θεολογικής Σχολής
του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών,

στο πλαίσιο του μαθήματος «Βιοηθική των Θρησκειών» του προπτυχιακού κύκλου σπουδών του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας, με διδάσκοντα τον Επίκουρο Καθηγητή Βασίλειο Φανάρα.