27.06.2023

Τεσσαρακονθήμερο Μνημόσυνο Βασιλείου Γ. Φανάρα (1967-2023), Επίκουρου Καθηγητή του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας του ΕΚΠΑ

To Τεσσαρακονθήμερο Μνημόσυνο του μακαριστού Βασιλείου Γ. Φανάρα, Επἰκουρου Καθηγητή του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ), θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 22 Ιουλίου 2023, στον Ι.Ν. Αναλήψεως του Κυρίου Θεσσαλονίκης, στο πλαίσιο της πρωινής Θείας Λειτουργίας.

Το Εργαστήριο Ηθικής και Βιοηθικής των Θρησκειών του ΕΚΠΑ (Γραφείο 303, Κτήριο Θεολογικής Σχολής, Πανεπιστημιόπολη, 15772, Άνω Ιλίσια, θα είναι ανοικτό καθημερινά μέχρι και Παρασκευή 21 Ιουλίου 2023 (πλην αργιών και ειδικών γεγονότων), ώρες 11:00-16:00 για όσες και όσους επιθυμούν να καταθέσουν τη μαρτυρία τους για τον εκδημήσαντα Καθηγητή μας στο ειδικό βιβλίο τιμής και μνήμης, το οποίο θα παραδοθεί στην οικογένεια του εκλιπόντα.