18.12.2017

Προσφορά φαρμακευτικού υλικού στη Θεολογική Σχολή του Ε.Κ.Π.Α από το Σύλλογο Μεταπτυχιακών και Υποψηφίων διδακτόρων του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας (Σ.ΜΕ.Κ.ΘΕ.)

Δελτίο Τύπου και Φωτοθήκη

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Εν όψει της εόρτιας περιόδου των Χριστουγέννων, του Ιερού Δωδεκαημέρου και των Θεοφανείων, ο Σύλλογος Μεταπτυχιακών Φοιτητών και Υποψηφίων διδακτόρων του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, έλαβε την πρωτοβουλία της εθελοντικής συγκέντρωσης φαρμακευτικού υλικού πρώτων βοηθειών προς την κοινή ωφέλεια φοιτητών και προσωπικού της Σχολής, σύμφωνα και με την κείμενη νομοθεσία.

Η παράδοση του φαρμακευτικού υλικού, αξίας τριακοσίων περίπου ευρώ, πραγματοποιήθηκε από ομάδα εθελοντών του Συλλόγου τη Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου 2017 στην Κοσμητεία της Θεολογικής Σχολής, παρουσία του Κοσμήτορα της Σχολής Καθηγητή Απόστολου Β. Νικολαΐδη, καθώς και αρμοδίων από την Κεντρική Βιβλιοθήκη και την Εφορεία Πανεπιστημιακών Ναών του Ε.Κ.Π.Α.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ αξίζει σε όλες και όλους εκείνους που συνέβαλαν στην αίσια έκβαση του εγχειρήματος.