17.03.2017

Ημέρες Ενημέρωσης Μεταπτυχιακών Φοιτητών και Φοιτητριών ΠΜΣ "Θεολογία και Κοινωνία" του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας ΕΚΠΑ

Κάθε Δευτέρα 13:00-15:00 και Τετάρτη 13:00-14:00 υπό την αιγίδα του Σ.ΜΕ.Κ.ΘΕ.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Κάθε Δευτέρα 13:00-15:00 και Τετάρτη 13:00-14:00 στο Γραφείο 125 (α’ όροφος Κτηρίου Θεολογικής Σχολής) οι μεταπτυχιακοί φοιτητές και φοιτήτριες του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών «Θεολογία και Κοινωνία» του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας ΕΚΠΑ θα έχουν τη δυνατότητα προαιρετικής, προσωπικής και αναλυτικής ενημέρωσής τους από τον Σύλλογο Μεταπτυχιακών και Υποψηφίων Διδακτόρων του Τμήματος  (Σ.ΜΕ.Κ.ΘΕ.) σχετικά με ζητήματα χρήσιμα για την φοιτητική καθημερινότητα.

Ενδεικτικά:

- Υποστήριξη στη δημιουργία πανεπιστημιακού λογαριασμού και διεύθυνσης ηλεκτρονικής αλληλογραφίας

- Υποστήριξη στην έκδοση ακαδημαϊκής ταυτότητα

- Υποστήριξη στην εξοικείωση με τη δωρεάν πρόσβαση τις ηλεκτρονικές διεθνείς βιβλιογραφικές βάσεις δεδομένων στις οποίες το ΕΚΠΑ διατηρεί ενεργή συνδρομή, μέσω της εγκατάστασης σχετικού λογισμικού.

- Εξατομικευμένη ενημέρωση για ζητήματα υποτροφιών, διαγωνισμών, κληροδοτημάτων,  βραβείων και χρηματοδοτήσεων από ερευνητικούς φορείς.

- Ανοικτή και ελεύθερη συζήτηση για την ταυτότητα, τους σκοπούς και τη λειτουργία του ΣΜΕΚΘΕ βάσει της κείμενης νομοθεσίας και του καταστατικού του με υπεύθυνη ενημέρωση για το πώς μπορείτε να συμβάλλετε με τον παραγωγικώτερο τρόπο στην περαιτέρω ανάπτυξη της φοιτητικής κοινότητας του Τμήματος, εφόσον το επιθυμείτε.

Eναλλακτικά, υπάρχει η δυνατότητα προγραμματισμού για συνεργασία πέραν των καθορισμένων ημερών και ωρών μετά από σχετικό αίτημά σας στο e-mail: soctheol.uoa.gr@gmail.com

Υπενθυμίζεται τέλος προς εξυπηρέτησή σας ότι,

- Το σύνολο των ειδήσεων και ανακοινώσεων που αφορούν στις μεταπτυχιακές σας σπουδές στο Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας δημοσιεύονται στο Κέντρο Ενημέρωσης του Τμήματος: http://www.soctheol-uoa.info/, (θυρίδα: Μεταπτυχιακές Σπουδές).

- Το σύνολο των ειδήσεων και ανακοινώσεων σχετικά με την οργάνωση και δραστηριότητα του Σ.ΜΕ.Κ.ΘΕ. δημοσιεύονται αποκλειστικά στην επίσημη ιστοσελίδα και το Facebook του Συλλόγου: http://postgraduates.soctheol.uoa.gr/

Ο Πρόεδρος του Τμήματος

Καθηγητής Σωτήριος Δεσπότης

Ο Πρόεδρος του Σ.ΜΕ.Κ.ΘΕ.

Ιάκωβος Γιοκαρίνης,
ΜΦ Κατεύθυνσης Θρησκειολογίας