03.12.2017

Εθελοντική συγκέντρωση φαρμακευτικού υλικού πρώτων βοηθειών για τους φοιτητές της Θεολογικής Σχολής Αθηνών από τον Σ.ΜΕ.Κ.ΘΕ.

Ανοικτή πρόσκληση κοινωνικής αλληλεγγύης, ενόψει της εόρτιας περιόδου

ΑΝΟΙΚΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ

Αγαπητές και Αγαπητοί
Συνάδελφοι του Σ.ΜΕ.Κ.ΘΕ.
και της Θεολογικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α.

Εν όψει της εόρτιας περιόδου προκηρύσσουμε εθελοντική δράση συγκέντρωσης φαρμακευτικών ειδών πρώτων βοηθειών. Τα είδη θα αποθηκευτούν και διαφυλαχθούν σε ειδικά προς τούτο διαμορφωμένο χώρο στην Κεντρική Βιβλιοθήκη της Θεολογικής Σχολής του ΕΚΠΑ προς το κοινό όφελος των φοιτητών υπό την εποπτεία της Κοσμητείας της Σχολής.

Η Σχολή μας αποτελεί κόμβο καθημερινής δραστηριότητας για ένα σημαντικό αριθμό συναδέλφων μας. Καθίσταται συνεπώς ιδιαίτερα σημαντικό το να εξασφαλίσουμε με τη συμβολή μας ένα ασφαλές περιβάλλον εργασίας και έρευνας, σε συνεργασία με τις Αρχές της Σχολής και σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.

Συγκεκριμένα, προσδοκούμε τη συγκέντρωση των ακόλουθων ειδών:

1. Φαρμακείο Α' Βοηθειών Εργασιακών Χώρων LARGE σε Τσάντα (Σύμφωνο με την Υ.Α.:32205/Δ.10.96/2.10.2013 ΦΕΚ Β΄ 2562) / ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3Ενδεικτική προσφορά: https://www.firstaidshop.gr/firstaidshop-farmakeio-ergasias.html
  2. Φαρμακείο Α' Βοηθειών Εργασιακών Χώρων LARGE σε Πλαστικό Κουτί (Σύμφωνο με την Υ.Α.:32205/Δ.10.96/2.10.2013 ΦΕΚ Β΄ 2562) / ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1Ενδεικτική προσφορά: https://www.firstaidshop.gr/farmakeio-proton-bohtheion-gia-ergasiakous-xorous-se-plastiko-kouti-large.html
  3. Πιεσόμετρο (ηλεκτρονικό κατά προτίμηση) / ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2
  4. Οιοδήποτε άλλο φαρμακευτικό υλικό εμπίπτει στην κατηγορία "πρώτες βοήθειες" (π.χ. θερμόμετρο κλπ)

Όσες και όσοι επιθυμείτε να συμβάλλετε, παρακαλείσθε να στείλετε SMS στο 6981442982 (Ονοματεπώνυμο και την ένδειξη "ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ") και θα ενημερωθείτε για τη διαδικασία αναλυτικά. Έχετε τη δυνατότητα (α) είτε να αγοράσετε απευθείας το είδος (προτιμώτερο), είτε (β) να καταθέσετε το σχετικό ποσό σε λογαριασμό που θα σας κοινοποιηθεί αρμοδίως.

Σημείωση ότι οι αναγραφόμενες προσφορές είναι άκρως ενδεικτικές τόσο ως προς τον προμηθευτή όσο και ως προς τις τιμές.

Το σύνολο του φαρμακευτικού υλικού το οποίο θα συγκεντρωθεί θα παραδοθεί επισήμως στον Υπεύθυνο της Κεντρικής Βιβλιοθήκης της Θεολογικής Σχολής, παρουσία και των Αρχών της Σχολής.

Μετά τιμής,