25.04.2017

Δημόσια πρόσκληση για τη συγκρότηση Χορωδίας Εκκλησιαστικής Μουσικής της Θεολογικής Σχολής Αθηνών

Προς τους Προπτυχιακούς, Μεταπτυχιακούς Φοιτητές και Υποψ. Διδάκτορες της Θεολογικής Σχολής του ΕΚΠΑ

Αγαπητοί φοιτητές και φοιτήτριες, Χριστός Ανέστη!

Μετά από τη διαπίστωση ότι δεν αρμόζει σε μια Θεολογική Σχολή με τόσο μεγάλη ιστορία και προσφορά σε πολλούς από τους τομείς της τοπικής και παγκόσμιας κοινωνίας, όπως είναι η δική μας Σχολή, να μην διαθέτει Χορωδία μέσω της οποίας όχι μόνο θα καλλιεργείται μεταξύ των φοιτητών η εκκλησιαστική μας μουσική αλλά και θα λαμπρύνονται με την παρουσία της κορυφαία γεγονότα της Σχολής και του ΕΚΠΑ, προσκαλώ όσους από εσάς είναι φιλόμουσοι και επιθυμούν να συνεργαστούν για τη δημιουργία μιας τέτοιας Χορωδίας να απευθυνθούν αρχικά στην Κοσμητεία της Σχολής, ει δυνατόν εντός του Μαΐου του 2017 διά του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου deantheol@uoa.gr (συμπεριλαμβάνοντας όνομα, επώνυμο, κινητό και e-mail).

Με τιμή,

Ο Κοσμήτωρ της Θεολογικής Σχολής