13.12.2018

ΨΗΦΙΣΜΑ Στήριξης στη Θεολογική Σχολή του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης

από τον Σύλλογο Μεταπτυχιακών Φοιτητών και Υποψηφίων Διδακτόρων (Σ.ΜΕ.Κ.ΘΕ)

ΨΗΦΙΣΜΑ

Mε αφορμή τις εκτεταμένες καταστροφές που σημειώθηκαν πρόσφατα στις κτηριακές εγκαταστάσεις της Θεολογική Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, ο Σύλλογος Μεταπτυχιακών Φοιτητών και Υποψηφίων Διδακτόρων (Σ.ΜΕ.Κ.ΘΕ) του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, εκφράζει σύσσωμος ειλικρινή συναισθήματα θλίψης που χώροι επιστήμης, παιδείας και πολιτισμού μετατρέπονται σε πεδίο συγκρούσεων και βιαιοτήτων, ενώ συγχαίρει ένθερμα όλους τους αρμοδίους φορείς που εργάζονται αόκνως για την ταχεία και πλήρη αποκατάσταση των ζημιών που έχουν προκληθεί.

Μετά τιμής,