19.06.2022

ΑΠΟΚΤΗΣΗ της ιδιότητας του ΜΕΛΟΥΣ του Συλλόγου Μεταπτυχιακών Φοιτητών και Υποψηφίων Διδακτόρων (Σ.ΜΕ.Κ.ΘΕ.) για το ακαδημαϊκό έτος 2022-23 (01.09.2022-31.08.2023)

Προθεσμία θερινού κύκλου εγγραφών: 31.07.2022

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο Σύλλογος Μεταπτυχιακών Φοιτητών και Υποψηφίων Διδακτόρων του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Σ.ΜΕ.Κ.ΘΕ.) είναι ο επίσημος φοιτητικός Σύλλογος του μεταπτυχιακού και διδακτορικού κύκλου σπουδών του Τμήματος.

Συνιστά μη παραταξιακό, μη συνδικαλιστικό, όμιλο συνεργασίας νέων ερευνητών με αποκλειστικό στόχο την προαγωγή και προβολή του σημαντικού εκπαιδευτικού, επιμορφωτικού και ερευνητικού έργου, το οποίο επιτελείται στο Πανεπιστήμιο Αθηνών, τη Θεολογική Σχολή και το Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας.

Πληροφορίες σχετικά με την οργάνωση και λειτουργία του, καθώς και αναφορικά με την ιδιαίτερα θετική δυναμική του Σ.ΜΕ.Κ.ΘΕ. είναι διαθέσιμες στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου

Θα χαρούμε ειλικρινά να σας γνωρίσουμε και συνεργαστούμε μαζί σας. Όσες και όσοι επιθυμούν να αποκτήσουν την ιδιότητα του μέλους του Συλλόγου για το ακαδημαϊκό έτος 2022-23 (01.09.2022-31.08.2023) παρακαλούνται:

(α) να αποστείλουν στο e-mail  su@soctheol.uoa.gr την ένδειξη "ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΜΕΚΘΕ 2022-23"
με ΕΠΩΝΥΜΟ, ΟΝΟΜΑ, Α.Μ, ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛ. & ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ (το βιογραφικό, μόνο για νέα μέλη. Ως βιογραφικό μπορείτε, για παράδειγμα, να χρησιμοποιήσετε το ίδιο που αποστείλατε στο Τμήμα κατά τη διαδικασία εισαγωγής σας, επικαιροποιημένο)

και

(β) να προσέλθουν για την οριστικοποίηση της εγγραφής τους στη 2η/2021-22 τακτική Γενική Συνέλευση του ΣΜΕΚΘΕ, η οποία θα πραγματοποιηθεί τη ΔΕΥΤΕΡΑ 4 ΙΟΥΛΙΟΥ 2022, και ώρα 18:00 εξ αποστάσεως.

ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:

ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΚΩΔΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ

Συντονισμός - Πληροφορίες: Δ. Αλεξόπουλος
(694 630 3954 με κλήση από σταθερό/κινητό ή μήνυμα μέσω VIBER)

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΘΕΡΙΝΟΥ ΚΥΚΛΟΥ: 31/07/2022

Σημειώνουμε επίσης ότι, με απόφαση όλων των Δ.Σ. του ΣΜΕΚΘΕ με θητεία κατά τη διάρκεια της πανδημίας του κορονοϊού, δεν απαιτείται η καταβολή συνδρομής για την ανανέωση ή την απόκτηση της ιδιότητας του μέλους του Συλλόγου.

Με συναδελφικούς χαιρετισμούς,

Για το Δ.Σ. του Σ.ΜΕ.Κ.ΘΕ.

Ο Πρόεδρος
Αναστάσιος Μπάλκος, Υποψήφιος Διδάκτωρ

Ο Γραμματέας
Ηλίας Γεραρής, Υποψήφιος Διδάκτωρ

* Το πρωτότυπο έγγραφο τηρείται στη Γραμματεία του Σ.ΜΕ.Κ.ΘΕ.