05.03.2017

Από την κοπή της Αγιοβασιλόπιτας του Σ.ΜΕ.Κ.ΘΕ. και την υποδοχή των νέων μεταπτυχιακών φοιτητών και φοιτητριών α.ε. 2016-17 του Π.Μ.Σ. "Θεολογία και Κοινωνία"

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΑΙ ΛΕΥΚΩΜΑ

Το Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών υποδέχθηκε τους  επιτυχόντες  και επιτυχούσες στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα «Θεολογία και Κοινωνία»  του ακαδημαϊκού έτους 2016-17 την Παρασκευή 24/02/2017 και ώρα 18:00-20:00 στην Αίθουσα Οπτικοακουστικών Μέσων της Θεολογικής Σχολής.

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης πραγματοποιήθηκε επίσης η καθιερωμένη κοπή της Αγιοβασιλόπιτας του Συλλόγου Μεταπτυχιακών Φοιτητών και Υποψ. Διδακτόρων του Τμήματος  (Σ.ΜΕ.Κ.ΘΕ.), για το νέο έτος 2017, καθώς και μια πρώτη συνάντηση των νεοεισερχομένων μεταπτυχιακών φοιτητών και φοιτητριών με το διδακτικό και ερευνητικό προσωπικό καθώς και την ενεργή φοιτητική κοινότητα του Τμήματος.

Ο Πρόεδρος του Τμήματος

Κοινωνικής Θεολογίας Ε.Κ.Π.Α.