Αρχική σελίδα » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

11.11.2018

Από τον Πανηγυρικό εορτασμό της εορτής του Αγίου Νεκταρίου, Προστάτου Αγίου του Σ.ΜΕ.Κ.ΘΕ. (2018)

Δελτίο Τύπου και Φωτοθήκη

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Πραγματοποιήθηκε με ιδιαίτερη επιτυχία ο πανηγυρικός εορτασμός της εορτής του Αγίου Νεκταρίου Κεφαλά (1846-1920), Μητροπολίτου Πενταπόλεως και αποφοίτου της Θεολογικής Σχολής Αθηνών την Πέμπτη 8 Νοεμβρίου 2018 στο Ιερό Παρεκκλήσιο της Θεολογικής Σχολής,

Είσοδος στο Λεύκωμα

με πρωτοβουλία του Συλλόγου Μεταπτυχιακών Φοιτητών και Υποψηφίων Διδακτόρων του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, του οποίου ο Άγιος Νεκτάριος είναι ο Προστάτης Άγιος, σύμφωνα με το Καταστατικό του Συλλόγου.

Μετά το πέρας της Θείας Λειτουργίας, προσφέρθηκε κέρασμα στο Αρχονταρίκι της Σχολής.

Μετά τιμής,